fbpx
19 Липня, 2020

Видалення мозолів та натоптишів

Мозоль – ділянка шкіри, твердої і огрубілої, утвореної в місці тиску або тертя.  Мозолі на стопах, пальцях ніг, мозолі між пальцями, на п’яті – вони відомі кожній людині, яка багато пересувається.

На ногах мозолі найчастіше виникають через те, що взуття занадто грубе або підібране неправильно.

Залежно від структури тканин мозолі поділяються на:

  • Водяна або мокра мозоль. Утворення, що виникає на ділянці підвищеного тертя, пухир будь-якої форми в якому знаходиться безбарвна, водяниста, нічим не пахнуча рідина. З’являється у верхніх шарах шкіри, часто тріскається і завдає додаткових незручностей. Найчастіше утворюється між пальцями ніг, на верхніх ділянках пальців, в ділянці п’яти.
  • Тверда (суха) мозоль – це ороговіла, дещо виступаюча ділянка омертвілої шкіри. Сухі мозолі можуть бути сіруватого або жовтуватого відтінків, часто не викликають больових відчуттів. Сухі (тверді) мозолі з’являються внаслідок тривалого тертя та тиску на шкіру. Ця ділянка шкіри постійно оновлюється, а омертвілі клітини самостійно злущуються, через деякий час на їх місці з’являються нові, які піднімаються з нижніх шарів. Згідно з медичними спостереженнями, кожна людина змінює свій епідерміс раз в двадцять сім днів.
  • Стрижнева мозоль. Утворення, розташоване не тільки на поверхні шкіри. Це різновид сухої мозолі, що має твердий стрижень, заглиблений на кілька міліметрів вглиб шкіри. Стрижневі мозолі виникають, частіше за все, у міжпальцевих проміжках, але, нерідко, й на стопах. Стрижневі мозолі вкрай не рекомендовано видаляти самостійно в домашніх умовах.

Більш рідкісною проблемою є піднігтьова мозоль, яка виникає на пальцях ніг та доставляє значний дискомфорт під час ходьби, тиснучи на нігтьову пластину та нігтьовий валик. Видаляти піднігтьову мозоль самостійно категорично не рекомендується, оскільки  такі маніпуляції, в більшості випадків, призводять до пошкодження кровоносних судин, які розташовані дуже близько.

Натоптиші – це округлі ділянки шкіри сірого кольору, які розташовані навколо огрубілого центру. Утворюються на підошвах, між пальцями і на їх верхній частині. Головні причини натоптишів – незручне і неправильне, дешеве взуття, вальгусна деформація стопи, плоскостопість. Натоптиші являють собою різновид сухої (твердої) мозолі. Різниця між сухою мозоллю і натоптишем полягає в тому, що натоптиш має більшу площу ороговілої шкіри, без чітких кордонів  Натоптиші на стопах ніг можуть спричиняти больові відчуття та дискомфорт під час ходьби.

Повністю позбутися натоптишів і мозолів допоможуть професіонали в педикюрном кабінеті. Для цього достатньо регулярно відвідувати салон спочатку раз на два тижні, а потім раз на місяць.

Попередити проблему простіше, ніж боротися з нею згодом!