fbpx
7 Листопада, 2021

Грибок нігтів (Оніхомікоз) – Лікування

Грибок стоп набридливий і заразний. Від нього неприємний запах, свербіж та лущення шкіри. Якщо ж грибком уражений ніготь, то про це розповість зміна кольору (від жовтуватого до сіро-жовтого) нігтьової пластини та її потовщення. Може бути деформація самого нігтя.

Прикро, що його можна «знайти» за свої ж гроші у педикюрних салонах, басейнах, саунах. Спори грибів завжди присутні в навколишньому середовищі, вони здатні виживати на поверхні грунту навіть при мінусовій температурі. Але особливо сприятливий для них теплий і вологий мікроклімат, в якому вони розмножуються з неймовірною швидкістю. Любителям банних процедур потрібно пам’ятати, що найбільшу небезпеку становлять дерев’яні лавки, підлоги та інші побутові предмети з цього натурального матеріалу. Справа в тому, що дерево має пористу структуру, і навіть ретельна дезинфекція не здатна повністю видалити з нього міцелій грибка.

Цікаво знати: У людей, які приділяють підвищену увагу своїй особистій гігієні, збільшується ймовірність заразитися грибком через те, що миючі засоби при активному використанні змивають так званий захисний шар і формують «синдром виснаженої шкіри». В результаті може з’явитися сухість і тріщини на поверхні шкіри, через які зазвичай проникає інфекція.

Грибок нігтів на початковій стадії протікає практично безсимптомно – в цьому і полягає його основна небезпека.

Лікування грибкового ураження нігтів може потребувати багато місяців і спричинити значні витрати. Тому важливо  швидко діяти на ранніх стадіях інфекції. Не потрібно намагатися самостійно вилікувати грибок нігтів, оскільки існує кілька видів грибка і не всі препарати однаково для них ефективні. Варто пам’ятати, що на будь-якій стадії захворювання без медичного втручання фахівців не обійтися. Адже без правильного і ефективного лікування оніхомікозу хвороба буде постійно прогресувати і може супроводжувати людину протягом усього життя.

Існує декілька видів боротьби з оніхомікозом.

  1. Зовнішнє лікування (нанесення на ніготь протигрибкових лаків і кремів, цей спосіб недостатньо ефективний через неповне проникнення лікарського засобу)
  2. Видалення нігтьової пластини або її частини, що залежить від області ураження.  Нігті можуть бути видалені декількома способами:
  • Хірургічним шляхом. У результаті у людини залишається відкритим нігтьове ложе, працездатність втрачається на пару днів. Процедура ця досить болюча і проводиться під місцевим наркозом.
  • Апаратним педикюром. Також неприємний і болісний спосіб, який передбачає застосування спеціальних пристосувань в спеціалізованому салоні.

Лікування лазером. Це інноваційна процедура, що дозволяє убити оніхомікоз наповал. Незалежно від рівня складності протікання захворювання і глибини проникнення грибка, лікування буде продуктивним, безболісним і результативним. Лазерне лікування грибка нігтів відбувається методом стерилізації грибкових спор променем неодимового лазеру. Цей метод є лідируючим в косметології, абсолютно безпечним для організму і не має побічних ефектів.

Лазерний промінь проникає глибоко вбиваючи мікроорганізми і бактерії. У результаті відбувається зменшення розмноження бактерій і загибель грибка. Уражена нігтьова пластина заміщається новою. Результати лікування будуть помітні лише через кілька місяців (коли відросте здоровий ніготь). При наявності високого ступеня ураження, лікування грибка нігтів лазером доповнюється медикаментозним курсом і системною терапією, так як в таких випадках інфекція потрапляє в кров.

До грибка нігтів не можна ставитися легковажно. Рання діагностика дозволяє легше позбутися від грибка нігтів раз і назавжди. В клініці “Подолог Здорова Стопа” ми надаємо повний комплекс лікування грибка: аналізи, дерматолог, подолог, лазерне лікування. Ми допоможемо Вам позбутись грибка Правильно та Ефективно!

Запис за телефоном: +38 (096) 950 53 05