Врослий ніготь («оніхокріптоз») – це запально-гнійне захворювання, пов’язане з вростанням нігтьової пластинки в бокову частину нігтьового валика, частіше з однієї, рідше з двох сторін. Найчастіше ніготь вростає на великому пальці ноги, проте іноді це відбувається і з нігтями на інших пальцях. Найбільш часто вростання нігтів зустрічається у хворих підліткового віку і вагітних жінок. Цей патологічний процес супроводжується больовими відчуттями.
Спостерігається запаленням м’яких тканин, а саме почервоніння та набряк нігтьового валика. Палець з врослим нігтем збільшується в розмірі, що заважає ходьбі (хворий починає шкутильгати), стає важко носити своє звичайне взуття.
При прогресуванні процесу можливе підвищення температури, з’являються гнійні виділення, рана збільшується і починає кровоточити, нігтьова пластинка стає тьмяною і потовщеною
Перед тим як лікувати врослий ніготь на нозі слід з’ясувати точну причину його вростання.
Метод лікування залежить від ступеня вростання нігтьової пластини в м’які тканини та стадії запального процесу. Лікують патологію консервативним і хірургічним методом.
Консервативне лікування можливе на першій стадії врослого нігтя. Це лікування тривале, полягає у виведенні кута нігтя з-під нігтьового валика за допомогою ватних турунд, спеціальних пластикових трубочок або виправлення форми нігтя методом ортоніксії. При цьому спеціальні скобки або пластини закріплюють на нігтеві таким чином, що підіймають його краї. Завдяки цьому ніготь не втискається у м’які тканини, біль та запалення ліквідовуються. Протягом всього курсу лікування потрібно носити широке, вільне взуття, обмежувати фізичні навантаження.
Радикальний метод лікування – це видалення нігтьової пластини чи її фрагмента (надалі потребує професійного нагляду подологом на всьому етапі відростання нігтя):
- хірургічним інструментарієм;
- шляхом коагулювання матриці нігтя електричним струмом заданої сили;
- методикою апаратрадіочастотної хірургії;
- лазерним променем.
Втручання в зону росту нігтя досить часто дає небажані рецидиви
При перших ознаках вростання звертайтеся до подолога, не намагайтеся вирішити цю проблему самостійно.
Зустріч з подологом подарує ніжкам бажану красу, а ході – дивовижну легкість!