Грибок нігтів (оніхомікоз) – ознаки зараження та профілактика

Спочатку грибок нігтів може проявлятися у вигляді легкого свербіння в зоні ураження, сухості шкіри, почервоніння і лущення.

Симптоми не сильно турбують на початковому етапі, і візуально без консультації дерматолога, подолога або міколога оніхомікоз можна сплутати з іншими захворюваннями зі схожими проявами. Цей етап може тривати до декількох років.

Згодом нижній шар нігтьової пластини робиться більш пухким, а сам ніготь розшаровується і витончується. Тріщини на шкірі стають більшими, дають сильні больові відчуття, з’являється неприємний запах, нігті руйнуються і деформуються. Колір нігтя змінюється і залежить від виду грибка.

Наприклад, дріжджові грибки роблять ніготь темнішим і додають жовтуватий колір. Ніготь деформується і набуває хвилястої форми. На шкірі навколо нігтя утворюється почервоніння і навіть при невеликому натисканні з’являються хворобливі відчуття.

Дерматофіти, вражаючи ніготь, спочатку проявляються невеликими цятками по краях пластини жовтого, білого і сірого кольору. Надалі ніготь повністю жовтіє і відходить від підстави.

Цвілеві грибки найчастіше атакують на фоні зниженого імунітету. Ураження цим видом важко сплутати через багату палітру кольорів на нігтях: зелений, синій, чорний, коричневий, жовтий. Іноді вже на першому етапі спостерігаються відшарування і відходження нігтів від підстави.

Прикро, що грибок  можна «знайти» за свої ж гроші у педикюрних салонах, басейнах, лазнях тощо.

Заразитися грибком може кожен, але якщо ви будете дотримуватися основних правил профілактики, то спорам буде складніше проникнути в ваш ніготь.

  1. Використовуйте змінне взуття в саунах, басейнах, на пляжі і т.д. Любителям банних процедур потрібно пам’ятати, що найбільшу небезпеку становлять дерев’яні лавки, підлоги та інші побутові предмети з цього натурального матеріалу. Справа в тому, що дерево має пористу структуру і навіть ретельна дезинфекція не здатна повністю видалити з нього міцелій грибка.
  2. Потрібно регулярно оглядати нігті, стопи, шкіру між пальцями на наявність плям, лущення, тріщин.
  3. Ретельно вибирайте салони для проведення процедури педикюру, звертайте увагу на дезинфекцію інструментів.
  4. Не користуйтись чужим взуттям.
  5. Віддавайте перевагу зручному взуттю з натуральних матеріалів, що забезпечують циркуляцію повітря.

Людям зі зниженим імунітетом потрібно особливо ретельно спостерігати за станом своїх нігтів. У зоні ризику перебувають хворі на цукровий діабет, СНІД. Можуть спровокувати зараження грибком удари і травми стопи, ревматоїдні захворювання, варикозне розширення вен.

До грибка нігтя не можна ставитися легковажно.

Рання діагностика дозволяє легше позбутися від грибка нігтів раз і назавжди.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.