fbpx

Форма стопи і характер

Стопа людини є найнижчим відділом нижньої кінцівки. Частина стопи, яка безпосередньо дотикається землі називається ступнею (або підошвою). У більшості культур поза приміщенням (включаючи європейську і японську) прийнято покривати стопи взуттям, в основному, з метою запобігання випадковому пораненню стопи. Існують розбіжності в правилах носіння взуття в приміщенні.

У країнах Європи, Канади і Нової Зеландії прийнято роззуватися при вході в будинок; у більшості будинків США такого правила не існує. У Японії традиція знімати взуття при вході в приміщення настільки поширена, що підлогове покриття спеціально роблять м’яким.

По довжині пальців у людей розрізняють три типи стопи:

  • Єгипетський тип. Найдовшим є великий палець, далі в порядку зменшення йдуть другий, третій, четвертий, мізинець. Між великим пальцем і мізинцем проводиться діагональна лінія
  • Римський тип. Перші два чи три пальці приблизно однієї довжини, а безіменний і мізинець — коротші.
  • Грецький тип. Великий і третій палець поступаються по довжині другому, за ними в порядку зменшення йдуть четвертий і мізинець

Єгипетський тип

Найпоширенішою в світі формою стопи вважається єгипетська: за різними даними, такі стопи у 50-70% населення нашої планети. Вважається, що людям з цим типом стопи властива цілеспрямованість, прагматичний підхід до життя, орієнтованість на сім’ю в широкому розумінні цього слова (життя «кланом», традиції, цінності, що передаються з покоління в покоління). Володарі «єгипетської» стопи працьовиті, впевнені в собі, мають міцне здоров’я, а лікарі-ортопеди і зовсім вважають, що це єдиний здоровий принцип будови стопи з точки зору анатомії. Поширеність цього типу підтверджує: еволюційно саме його природа порахувала оптимальним.

«Римський тип»

На другому місці за поширеністю — «Римська» стопа, цей тип зустрічається приблизно у 30% населення. «Римляни» амбітні, відкриті всьому новому, дуже активні і не виносять рутини. Їм ніколи не сидиться на місці, вони «генерують» ідеї, загоряються від однієї думки про нові можливості і завжди з оптимізмом дивляться в майбутнє. При цьому вони дуже наполегливі: якщо «римлянин» прийняв рішення, він піде до кінця, терпляче долаючи труднощі, справляючись з тимчасовими невдачами і підбадьорюючи оточуючих.

«Грецький тип»

Найрідкісніша і, за визнанням художників і скульпторів всього світу, найкрасивіша ступня — «грецька». Цей тип був систематизований останнім, так як лише 20% населення планети зберегло генетичний код, відповідальний за подібну будову стопи. Мистецтвознавці свого часу звернули увагу на те, що всі без винятку грецькі скульптури зображують стопи саме такими: з подовженим другим пальцем. Провівши дослідження, вчені з’ясували, що в натурщики для скульптур брали тільки людей з аристократичними рисами, однією з яких була «грецька» стопа. «Грекам» властива тяга до інтелектуальної праці, розвинене почуття прекрасного, любов до мистецтва та спогляданню. Ці мрійники, філософи, люди з вражаючою інтуїцією і уявою, як правило, успішні в творчих професіях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.