fbpx

Чому тріскаються п’яти?

П’яти сохнуть, грубіють, негарно тріскаються… Крім неестетичного вигляду, проблема завдає болю і відчутного дискомфорту під час ходьби. До того ж, тріщини, що постійно виникають на підошвах ніг, можуть сигналізувати про шкірні захворювання або неполадки в роботі організму в цілому.

Давайте розберемося, чому так відбувається.

Неправильний догляд

Існує поширена думка, що тріснуті п’яти – результат неправильного догляду за шкірою стоп. А саме – несвоєчасного видалення ороговілого шару і недостатнього зволоження і живлення.

Неправильне взуття

По перше, це стосується тісного взуття, взуття на дуже високому підборі, з незручною колодкою. Дискомфорт під час носіння призводить до порушення кровообігу в підошвах ніг. Шкіра покривається мозолями і натоптишами, найчастіше – біля основ пальців і на «подушечці». В той же час абсолютно плоска підошва теж не йде на користь ногам. При постійному носінні балеток і іншого взуття на плоскій підошві стопа знаходиться в неправильному положенні і піддається деформації. Може з’явитися ряд ортопедичних захворювань – від плоскостопості до артриту і викривлення пальців ніг. Всі ці проблеми супроводжуються сильним болем у ногах.

Погано позначається на шкірі стоп і синтетичний матеріал. Таке взуття не «дихає», не гігроскопічне (не вбирає вологу), а також може виділяти шкідливі речовини. В результаті ноги потіють, а в холодну пору року – мерзнуть. Через це на шкірі утворюється сприятливе середовище для грибкових захворювань. Найкращим  для здоров’я ніг є взуття з натуральних матеріалів (шкіра, нубук, замша). До того ж на невеликому підборі висотою 2-5 см. Навіть якщо жінка не уявляє своє життя без шпильок, ортопеди рекомендують періодично давати ногам відпочинок. Чергуйте взуття на високих підборах і низькому ходу. Так ніжки довше залишатимуться здоровими, а хода легкою

Шльопанці і відкриті босоніжки. У спеку хочеться, щоб шкіра дихала, особливо ступні ніг. І природно, люди починають носити максимально відкрите взуття. Це призводить до пересихання п’ят і утворення тріщин. А від ударів при носінні шльопанців без задників травми на підошві посилюються. Іноді вони навіть кровоточать.

В організмі не вистачає вітамінів і мінералів 

Шкіра на п’ятах може бути сухою через дефіцит вітамінів A, B і Е. Додайте до раціону такі продукти, як морква, кисло-молочка, печінка, гречана, рисова каша. У разі необхідності, за призначенням лікаря, придбайте курси потрібних вітамінів. 

Шкірні захворювання

Якщо звичайні косметичні заходи по догляду за стопами не допомагають – це привід задуматися про здоров’я. Тим більше, якщо шкіра на ступнях і між пальцями почервоніла, почала лущитися, свербить. Це можуть бути такі захворювання шкіри стоп, як мікоз (грибок), псоріаз, іхтіоз. В таких випадках без консультації лікаря-подолога не обійтися.

 Захворювання організму

Захворювання органів травлення (гастрит, виразка, коліт) супроводжуються сухістю шкіри, особливо на п’ятах. А це призводить до тріщин. При гастриті присутні ще такі симптоми: сухість у роті, печія, біль у шлунку. Якщо ви підозрюєте, що потріскані п’яти сигналізують про проблеми з органами ШКТ – не зволікайте з візитом до гастроентеролога.

Цукровий діабет – захворювання супроводжується високим рівнем глюкози в крові. Симптоми, які проявляються на шкірі: глибокі тріщини на п’ятах, пухирі між пальцями ніг, наповнені рідиною, пігментація на шкірі. Обов’язково зверніться до лікаря ендокринолога, здайте аналізи, в першу чергу на цукор.

Проблеми з нирками. Високий рівень сечовини в крові, яким супроводжується ниркова недостатність, погіршує кровообіг. Звідси – сухість і тріщини на п’ятах. Нирки потребують обов’язкової діагностики та лікування у нефролога.

Варикоз – прихована форма цього захворювання може проявлятися у вигляді потрісканих п’ят. Явних ознак розширення вен ще не видно. Однак закупорка судин присутня, шкіра стоп недоотримує живильні речовини і від цього тріскається. Перевірити, у якому стані судини, можна на консультації у флеболога,

З тріщинами на п’ятах можна і потрібно боротися!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.