fbpx

Стильно та небезпечно: як взуття на високих підборах впливає на здоров’я?

Стильне та витончене жіноче взуття на високих підборах завдає шкоди здоров’ю і не лише ніг.

Зміна постави, болі в спині

Туфлі на високих підборах змінюють поставу на неприродну, що значно напружує суглоби. В нас є центр ваги, причому в жінок він розташований нижче, ніж в чоловіків. Коли ми стаємо вищі, бо взули підбори, центр ваги зміщується. Тепер для збереження рівноваги хочеться або нахилити тулуб вперед, або відставити таз назад, або зігнути коліна. Хребет, який у взутті на плоскій підошві знаходиться в прямому положенні, приймає форму літери S, при якій груди і поперек видаються вперед, а стегна йдуть назад. Люди, що часто ходять на підборах, можуть відчувати біль в попереку.

Болі в колінах

При носінні взуття на високих підборах часто буває біль у колінах. Висота каблука збільшує напругу колінного суглоба, і відповідних зв’язок. Група м’язів передньої поверхні стегна працює посилено, збільшуючи тиск на колінну чашечку до 26%. Це може значно збільшити розвиток остеоартриту колінного суглоба і тендітну (запалення тканини сухожилля) квадрицепса. Навіть якщо ви носите взуття з високими, але широкими підборами — це може шкодити колінам.

Проблеми з м’язами

Високі підбори можуть змінювати механіку ходи. Тривале носіння високих підборів може знизити ефективність м’язів при ходьбі та збільшує ризики травм. Якщо постійно носити таке взуття це може призвести до збільшення жорсткості ахілового сухожилля та скорочення литкових м’язів, що в свою чергу збільшує шанси розвитку запалення тканини ахіллесового сухожилля чи розколотої гомілки.

Втрата стійкості

Зміни постави і загальний дисбаланс призводять до нестійкості під час ходьби, і ризику розтягування кісточки. Високі підбори, особливо шпильки, найбільше небезпечні в цьому відношенні. Розтягнення щиколотки відбувається через те, що кісточка підвертається, в результаті чого розтягуються зв’язки, які з’єднують кістки стоп і гомілок, і стабілізують кісточку. Результат – пухлина, синці і біль. У гіршому випадку, можливий перелом щиколотки, зв’язка може витягнути частину кістки, або кістка стопи може навіть зламатися через розтягнення сухожилля.

Зміна форми стопи

На високих підборах значно збільшується тиск на стопи. Що вищі підбори, то сильніший тиск. До прикладу, носіння підборів висотою в 7,5 см підвищує тиск на передню частину стопи на 76%. Стиснення плеснових кісток може викликати тиск на нерви, які проходять між ними. Синдром Мортона, який представляє собою зростання і запалення нерва, може сформуватися через тиск. Пам’ятайте, туфлі повинні сидіти на ногах зручно, а не стискати їх. Є залежність розміру ступні, маси тіла, частоти носіння підборів, та форми ступні. Що більше навантаження на неї, то більш пласкою стає ступня. Тиск на стопи супроводжується болем, появою мозолів та наростів (як приклад, деформація Хаглунда — кісткове збільшення п’яти). Крім того, це збільшує ризики появи підошвенного фасциїту — коли біль і запалення виникають в товстій смузі тканини — підошовній фасції, яка проходить по всій нижній частині стопи і з’єднує п’яткову кістку з пальцями ніг. Високі підбори збільшують ризики появи вальгусної деформації стопи — коли кістка великого пальця стопи виходить із суглоба, а пальці з’єднуються.

Як зменшити ризики від носіння високих підборів

  • Регулярно виконуйте вправи для зміцнення м’язів стопи та розтягування литкових м’язів. 
  • Обирайте просторе взуття, а не вузькі моделі.

Занадто вузьке може спричинити вростання нігтів. Щоб цього уникнути, під час вибору взуття варто мати з собою вирізану картонку, яка повторює форму вашої ступні. Якщо вона не влазить у взуття — таке взуття краще не брати.

  • Пам’ятайте, що чим більша вага, то більша сила діє на ступні, а саме на пальці.

Саме тому вагітним жінкам на пізньому терміні радять утриматися від носіння підборів — це може деформувати ступню.

  • Якщо ви схильні до набряків, то вузьке взуття рано чи пізно почне перетискати судини, і може натерти ногу до крові.

Щодо набряків слід порадитися із кардіологом, щоб виявити причину і призначити лікування. Поки вам не стало краще, варто утриматися від “красивого” взуття.

  • Носіть змінне взуття.Незручне взуття зменшує бажання виходити на прогулянки. А нам слід щодня ходити пішки у швидкому темпі, аби уникнути гіподинамії, варикозу та навіть зменшити ризик деменції. Тут стане в пригоді змінне взуття підбори для роботи, кросівки для міста.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.