fbpx

Цікаві факти про стопи та взуття

  1. В ногах знаходиться приблизно 25% всіх кісток нашого тіла. При цьому саме на опорно-рухову систему припадає основне навантаження, як при звичайній ходьбі, так і при заняттях спортом.
  2. Стопа людини має 26 кісток, 33 суглобів, 107 зв’язок, 19 м’язів і сухожиль.
  3. Протягом першого року життя дитини її стопи швидко ростуть, досягаючи майже половини їхнього розміру в дорослому віці. До 12 років стопа дитини становить близько 90% довжини у дорослому віці.
  4. Обидві ноги в день виробляють близько двох склянок поту. І не дивно, адже на ногах знаходиться майже 250 тисяч потових залоз.
  5. Під час бігу нога людини виробляє тиск в 4 рази більше ваги цієї людини.
  6. В середньому доросла людина здійснює від 4000 до 6000 кроків в день та проходить близько 160 000 кілометрів протягом життя.
  7. Жінки в день проходить в середньому на 5 км більше ніж чоловіки.
  8. Краще йти, ніж стояти. При ходьбі стійкість тіла збільшується в кілька разів у порівнянні зі стійкістю при стоянні. Цей біомеханічний феномен до теперішнього часу не вивчений, однак саме цим пояснюється той факт, що стояти на місці набагато важче ніж іти. Ходьба сприяє кращому здоров’ю, покращуючи кровообіг та контролюючи вагу.
  9. Вранці наші ноги менші. До вечора обсяг стопи людини звичайно збільшується, причому різниця в розмірі вранці і ввечері може досягати 8%. Тому, якщо ви хочете придбати нові туфлі, робіть це у другій половині дня.
  10. Вперше розмір взуття розробив англійський король Едвард другий в 1324 році. За його системою, яка збереглася і донині, за один розмір взуття брався діаметр зернятка, який складає 0.838 см.
  11. Вперше, поділ взуття на праву і ліву ноги відбулося в Стародавньому Римі, а до цього люди плуталися, надягаючи взуття однакове для обох ніг.
  12. Найдавніші туфлі. Найдавніша пара взуття була знайдена у Вірменії при розкопках печери Арени у вересні 2008 року. Знахідка датується періодом енеоліту (3600-3500 роки до нашої ери).
  13. Близько 90 відсотків жінок носять взуття, яке їм мале і тісне.
  14. Через носіння каблуків, у жінок хвороби ніг виникають в 4 рази частіше, ніж у чоловіків. У цьому випадку може допомогти компресійний трикотаж.
  15. Жіноче взуття небезпечне. Кожні 2 сантиметри висоти каблука збільшують тиск на пальці ніг на 25%.. Тому у жінок хвороби ніг виникають в чотири рази частіше, ніж у чоловіків.
  16. Володарка наймініатюрнішої ніжки носила взуття 30-го розміру.
  17. Метью МакГрорі – володар найбільшої ступні в світі. Розмір його ноги 65-ий.
  18. Кросівки вперше були виготовлені в Америці в 1916 році.

Бережіть ваші ноги!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.