fbpx

Що таке стопа атлета?

У Ахіллеса вразливою точкою була п’ята, а у сучасних спортсменів – ступні. Існує навіть термін «стопа атлета», що означає захворювання стоп грибком. Дійсно, любителі спорту часто схильні до грибкових інфекцій. Все просто: ноги в кросівках постійно потіють і нерідко натираються, що призводить до утворення мікротравм. А вологі ступні, та ще з ушкодженнями, – ідеальні умови для поширення грибка. 

У більшості випадків грибок (медична назва – мікоз) мало помітний. Чоловіки рідко звертають увагу на отверділу шкіру, натоптиші або тріщини на п’ятах. І тільки коли шкіра починає сильно лущитися, свербіти, між пальцями з’являться лусочки і маленькі гнійні пухирці, а ноги починають мати неприємний запах – це стає реальною причиною дискомфорту і приводом звернутися до спеціаліста.  

Статистика зараження мікозом показує, що 67% людей заражаються грибком в саунах, спортзалах і при відвідуванні лазні, 30% людей можуть отримати «стопу атлета» через тісне взуття, а 40% – через збільшену пітливість стоп. Дослідження вказують на те, що 22 людини з сотні поняття не мають, що мікозом можна заразитися в громадських місцях, і що це захворювання має тенденцію передаватися від контакту із зараженою поверхнею.

На жаль, лише третина хворих мікозом звертаються до спеціалістів. І більше 70% припиняють лікування, як тільки переконаються, що клінічні симптоми зникли . Все це сприяє розвитку грибка, а також провокує повторні захворювання.Інфекція шкіри може поширитися на нігті, і тоді тривалість лікування збільшується. Лікування грибка нігтя триває в середньому від шести місяців, в деяких випадках до 18 місяців, через повільний ріст нігтьової пластини. Слід пам’ятати, що грибок шкіри може викликати грибок нігтя у 30%-59% випадків.

Спортсмени – не єдині, хто входить до групи ризику. Крім них, підвищена ймовірність підхопити грибок існує у людей з надмірною вагою, у тих, хто носить вузьке незручне взуття, а також у тих, хто страждає порушенням кровообігу стоп. Збільшують ризик розвитку мікозу стрес, перевтома, тривале вживання антибіотиків, нестача вітамінів і мікроелементів. Тому стежте за раціоном, підвищуйте імунітет, дотримуйтесь правил особистої гігієни – і займайтеся спортом на здоров’я.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.