Лікування мозолів та натоптишів

Мозоль – ділянка шкіри, твердої і огрубілої, утвореної в місці тиску або тертя.

Мозолі на стопах, пальцях ніг, мозолі між пальцями, на п’яті – вони відомі кожній людині, яка багато пересувається. На ногах мозолі найчастіше виникають через те, що взуття занадто грубе або підібране неправильно.

Залежно від структури тканин мозолі поділяються

  • Водяна або мокра мозоль. Утворення, що виникає на ділянці підвищеного тертя, пухир будь-якої форми в якому знаходиться безбарвна, водяниста, нічим не пахнуча рідина. З’являється у верхніх шарах шкіри, часто тріскається і завдає додаткових незручностей. Найчастіше утворюється між пальцями ніг, на верхніх ділянках пальців, в ділянці п’яти.
  • Тверда (суха) мозоль – це ороговіла, дещо виступаюча ділянка омертвілої шкіри. Сухі мозолі можуть бути сіруватого або жовтуватого відтінків, часто не викликають больових відчуттів. Сухі (тверді) мозолі з’являються внаслідок тривалого тертя та тиску на шкіру. Ця ділянка шкіри постійно оновлюється, а омертвілі клітини самостійно злущуються, через деякий час на їх місці з’являються нові, які піднімаються з нижніх шарів. Згідно з медичними спостереженнями, кожна людина змінює свій епідерміс раз в двадцять сім днів.
  • Стрижнева мозоль. Утворення, розташоване не тільки на поверхні шкіри. Це різновид сухої мозолі, що має твердий стрижень, заглиблений на кілька міліметрів вглиб шкіри. Стрижневі мозолі виникають, частіше за все, у міжпальцевих проміжках, але, нерідко, й на стопах. Стрижневі мозолі вкрай не рекомендовано видаляти самостійно в домашніх умовах.

Більш рідкісною проблемою є піднігтьова мозоль, яка виникає на пальцях ніг та доставляє значний дискомфорт під час ходьби, тиснучи на нігтьову пластину та нігтьовий валик. Видаляти піднігтьову мозоль самостійно категорично не рекомендується, оскільки  такі маніпуляції, в більшості випадків, призводять до пошкодження кровоносних судин, які розташовані дуже близько.

Натоптиші – це округлі ділянки шкіри сірого кольору, які розташовані навколо огрубілого центру. Утворюються на підошвах, між пальцями і на їх верхній частині. Головні причини натоптишів – незручне і неправильне, дешеве взуття, вальгусна деформація стопи, плоскостопість. Натоптиші являють собою різновид сухої (твердої) мозолі. Різниця між сухою мозоллю і натоптишем полягає в тому, що натоптиш має більшу площу ороговілої шкіри, без чітких кордонів  Натоптиші на стопах ніг можуть спричиняти больові відчуття та дискомфорт під час ходьби

Мозолі можуть свідчити про проблеми в організмі. Огляньте подушечки і бічну поверхню великих пальців. Мозолі на цих місцях попереджають про можливе порушення обміну речовин, проблеми шлунково-кишкового тракту. Зверніть увагу на мізинці. Зовні або збоку “сухі” мозолі спостерігаються при захворюваннях сечового міхура і сечовивідних шляхів. П`яти можуть затвердівати при ослабленні імунної системи. Якщо у вас мозолі по периметру п`яти, не обійдіть увагою суглоби. Своєчасна діагностика допоможе уникнути артрозу або артриту.

Придивіться до своїх ніг, вони намагаються підказати вам, де є проблема.

Багато людей доволі скептично ставляться до лікування мозолів та натоптишів. Але це вкрай невірне ставлення. Звернення до фахівця необхідно якщо мозоль виглядає запаленим, болить і турбує, коли до нього торкаєшся – це вказує  на те, що під шкірою є інфекція  Самостійно з подібними проблемними мозолями не варто намагатися розбиратися, так як існує ймовірність зробити ще гірше, затягнути процес лікування.

Якщо мозоль старий, то не слід його  видаляти самостійно, спочатку краще звернутися  для постановки діагнозу. Іноді мозолі виникають через грибкову інфекції, іноді  це можуть бути підошовні бородавки, які на відміну від мозолі, складаються із живої тканини, і будь-які пошкодження їх вкрай не бажані. У таких випадках потрібно спеціальне лікування.

Для видалення підошовних бородавок і сухих мозолів використовуються спеціальні апарати. Спочатку вони зрізуються спеціальними фрезами, а потім це місце обробляється рідким азотом

Профілактикою появи ущільнень шкіри є

  • якісне і зручне взуття:  зверніть увагу на те, щоб воно відповідало стопі і було досить м’яким;
  • ортопедичні прокладки, які перерозподіляють навантаження на стопу.
  • прийшовши ввечері додому, зробіть для ніг гарячу ванну на 10 хвилин, потім облийте ноги холодною водою, витріть і надягніть інші панчохи і більш вільне взуття.
  • на декілька годин щодня роззувайтесь і ходіть босоніж, за цей час ваші ноги зможуть відпочити;
  • для зменшення утворення рогових наростів корисно приймати всередину масляний розчин вітаміну А: три рази на день до їжі протягом 1,5-2 місяців.

Повністю позбутися натоптишів і мозолів допоможуть професіонали в педикюрному кабінеті. Для цього достатньо регулярно відвідувати салон спочатку раз на два тижні, а потім раз на місяць.

Попередити проблему простіше, ніж боротися з нею згодом!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *