Лікування тріщин

Шкіра на п’ятах і стопах більш жорстка, ніж на всьому тілі. Адже саме на ці зони припадає основна вага тіла під час ходьби, і крім того шкіра на стопах потребує кращого захисту.

Але з різних причин властивості шкіри можуть змінитися. Інколи це призводить до появи тріщин.

Шкіра стає грубою, іноді розтріскується до крові. Часто проблема ускладнюється ще й попаданням в рани шкідливих мікроорганізмів, які можуть викликати запалення і спричинити безліч неприємностей Крім неестетичного зовнішнього вигляду, проблема спричиняє біль і відчутний дискомфорт при ходьбі.

Поширена думка, що тріснуті п’яти є результатом неправильного догляду за шкірою стоп – несвоєчасного видалення ороговілого шару і недостатнього зволоження і живлення. Втім, не приносить користі і інша крайність – надто ретельний догляд. Наприклад, частий пілінг не дозволяє шкірі відновитися – вона стає тонка та вразлива.

Причинами появи тріщин можуть також бути:

 • захворювання, що призводять до порушення кровообігу в стопах, такі як цукровий діабет;
 • захворювання органів травлення (гастрит, виразка, коліт) супроводжуються сухістю шкіри, особливо на п’ятах;
 • проблеми з нирками. Високий рівень сечовини в крові, яким супроводжується ниркова недостатність, погіршує кровообіг. Звідси – сухість і тріщини на п’ятах.
 • варикоз – прихована форма цього захворювання може проявлятися у вигляді потрісканих п’ят. При закупорці судин шкіра стоп недоотримує поживні речовини і від цього тріскається;
 • мікоз, або грибкові захворювання;
 • псоріаз та інші дерматологічні проблеми;
 • неправильно підібране взуття, що здавлює стопу або взуття, в якому стопа розміщена неправильно. Як результат – шкіра покривається мозолями і натоптишами;
 • іноді пов’язують утворення тріщин з зайвою масою тіла;
 • плоскостопість;
 • влітку – відкрите взуття або механічні пошкодження;
 • гіповітаміноз(дефіцит вітамінів A, B і Е), найчастіше в холодну пору ;
 • неправильно виконаний педикюр.

Самолікування може бути ефективним тільки на початкових стадіях ороговіння, в більш серйозних випадках варто звернутися до лікарів. Тріщини з грубими краями самі по собі не загоюються.

Для лікування тріщин потрібні терпіння й грамотний підхід, а також  систематичне проведення лікувальних процедур з використанням лікарських і доглядаючих  косметичних засобів. Фахівці проводять обробку тріщин за допомогою спеціальних стерильних інструментів Знімаються зайві шари, а краї тріщин обробляються в особливий спосіб спеціальними інструментами.

Після зачистки тріщини в рану втирають заживляючу мазь, а зверху накладають плівку, краї якої кріплять пластиром, таким чином, створюючи парниковий ефект. Через добу плівку знімають, після цього потрібного протягом декількох днів систематично обробляти  рану. Після проведення даних процедур тріщини заживають, а ніжки знову відчувають себе легко і комфортно.

В ідеалі здорові п’яти повинні мати доглянутий вигляд і гладеньку й м’яку шкіру рожевого кольору. Звичайно, краще попередити виникнення такої неприємної проблеми, ніж потім намагатися позбутися її, перебираючи всі відомі методи лікування.   В першу чергу, необхідно своєчасно обробляти всі ранки на ногах, робити педикюр, доглядати за стопами: робити ванночки, очищати згрубілі ділянки.

Необхідно використовувати доглядаючи креми для п’ят, що містять такі активні добавки, як саліцилова кислота та сечовина. Бажано наносити крем на розпарену шкіру на ніч, а зверху одягати спеціальні шкарпетки.

Взуття слід добирати дуже ретельно: воно повинно бути натуральним, зручним і на низькому ходу. Після відвідування басейну обробляйте стопи профілактичними протигрибковими препаратами.

Аби запобігати появі тріщин, регулярно відвідуйте майстра-подолога!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *