Патологічні зміни в рефлекторних зонах стоп

 

Коли у внутрішніх органах відбуваються патологічні зміни або функціональні відхилення, у рефлекторних зонах, взаємопов’язаних з цими внутрішніми органами, з»являються специфічні зміни:

  • Больова чутливість на натискання. При легкому масажі руками рефлекторних зон на стопах ніг в рефлекторних зонах, відповідних здоровим органам, больові відчуття не виникають, а в проблемних зонах може проявлятися  відчуття ломоти, зі ступенем чутливості до болю явно вищим, ніж в сусідніх зонах.
    Це служить досить очевидною ознакою, що дозволяє відрізнити здорові і хворі органи та їх функції.
  • Зовнішні зміни.  Перша ознака відмінності в кольорі: колір шкіри стопи у здорової людини зазвичай білий з червоним всередині. Однак в точках патологічно змінених рефлекторних зон іноді з’являється незвичайний колір. Наприклад, поява темно-фіолетового забарвлення на великому пальці стопи (верхня рефлекторна зона) може вказувати на патологічні зміни в судинах мозку, служити попередженням про можливість виникнення церебрального тромбозу або внутрішньомозкового крововиливу. Поява під шкірою в рефлекторних зонах дрібних точкових крововиливів, блідо – фіолетових крапин застою крові або павутинного забарвлення часто вказує на можливе пошкодження або внутрішній крововилив у внутрішні органи, пов’язаних з цими рефлекторними зонами.

Друга ознака – це ямки: після хірургічного видалення деяких внутрішніх органів в рефлекторних зонах, які відповідають цим органам, можна спостерігати помітні впадинки, і особливо чітко там, де раніше шкіра була досить рівною (рефлекторні зони молочних залоз, матки, яєчників і т.д. ). Коли функції деяких внутрішніх органів знижуються, виснажуються або атрофуються, в відповідних цим органам рефлекторних зонах на стопах можна спостерігати явища просідання і скорочення м’язової тканини (наприклад, нирки, мозок, великий мозок і ін.).        

Припухлість: наприклад, у хворих на енурез або гіперплазію передміхурової залози (так як передміхурова залоза знаходиться на виході сечового міхура, гіперплазія передміхурової залози може призводити до ускладнень при сечовипусканні і енурезу) можна спостерігати припухлість в рефлекторних зонах, відповідних передміхуровій залозі і сечовому міхуру.       

Кутикулізація епідермісу (змозолілість): це часто називають мозолями на ступнях, клиноподібними мозолями; часто формується через натирання стоп при тривалій ходьбі. Однак іноді вона може бути проявом деяких патологічних змін. Наприклад, товста мозоль в рефлекторної зоні плеча може вказувати на периферичне запалення плеча; мозолі на ногах в рефлекторних зонах легенів і бронхів часто вказують на хронічні захворювання цих органів (наприклад, хронічний бронхіт, бронхіальна астма і т.д.); мозолі в рефлекторних зонах печінки також можуть бути відбитком наявності хронічних захворювань печінки       

Зміна підшкірних тканин. При патологічних змінах у внутрішніх органах також можуть проявлятися деякі патологічні зміни в підшкірних тканинах у відповідних рефлекторних зонах, наприклад, розростання сполучної тканини, зміни в жировій тканині і т.д. При тому, що промацуванням руками глибоких підшкірних шарів в рефлекторних зонах можна відчути наявність деяких незвичайних явищ, наприклад, наявність гранул, джгутиків, затвердінь, бульбашок або внутрішніх вод.

Ці незвичайні  явища часто вказують на наявність патологічних змін або неправильних функцій внутрішніх органів, відповідних даним рефлекторним зонам, і можуть служити орієнтиром при виявленні та діагностиці захворювань. 

Метод виявлення відхилень шляхом масажу стоп дозволяє виявити захворювання, коли воно ще не перетворилося на хворобу, коли тільки-тільки з’являється відхилення від нормальних функцій. Це дозволяє використати своєчасні заходи для запобігання та усунення захворювання на початковій стадії.

Ми допоможемо зробити Ваші ніжки красивими!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.