fbpx

Чи є у мене плоскостопість?

Плоскостопість легкого ступеня спостерігається в дуже багатьох людей, і вони зазвичай практично не мають скарг – якщо, звичайно, носять відповідне взуття та ведуть спосіб життя, що не погіршує стан стоп.

Більшість можуть навіть не здогадуватись про це!

Не вірите? Спробуйте пройти невеличкий тест.

Щоби визначити самостійно, чи є у вас плоскостопість, необхідно стати вологою стопою на підлогу. На поверхні має залишитись S-подібної форми відбиток стопи. Виріз на стопі повинен займати дві третіх ширини. При плоскостопості його нема або виріз незначний.

Лікарі діагноз “плоскостопість” роблять на основі рентгенографії. Також при деформації стопи вимірюють довжину, ширину відбитка стопи, співвідношення ширини і довжини.

Плоскостопість може бути вродженою, але у переважній більшості випадків – вона набута

Виділяють три ступені плоскостопості.

  • При першому плоскостопість слабко виражена.
  • Другий ступінь – коли виникають больові відчуття у стопі.
  • При третьому ступені відзначається повна деформація стопи. При цьому також страждають гомілковостопний, колінний суглоби.

Один із видів плоскостопості може призводити до того, що перший великий палець завертається і біля нього утворюється кісточка.

Окрім того, лікарі попереджають, що набута плоскостопість виникає, коли людина носить неправильне взуття, має зайву вагу. У вагітних жінок під впливом гормонів розм’якшуються зв’язки – це призводить до того, що у вагітних жінок збільшується розмір взуття, подовжується стопа. І в попередній стан стопа вже не повертається. 

Інша причина плоскостопості – спадковість.

Неврологічне захворювання хребта чи вроджені аномалії можуть також вплинути на стопу. Цікаво, що активні заняття балетом у дітей можуть призвести до виникнення поперечної плоскостопості. Загалом склепіння стопи на 80% підтримують зв’язки. І лише на 20% — м’язи. Слабкість зв’язок обумовлена генетично. М’язи ж потрібно тренувати постійно, щоб плоскостопість не прогресувала. Поздовжня плоскостопість частіше трапляється у дітей, які ходять босоніж.

У зоні ризику – люди, які носять взуття з закритими пальцями, а також ті, що ведуть малорухливий спосіб життя.

Ми допоможемо Вашим ніжкам бути здоровими та красивими!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.