Сумнівні поради щодо лікування врослого нігтя

Ось кілька таких сумнівних порад, що загрожують серйозними ускладненнями.

Розпарювання нігтьової пластинки в антисептичних розчинах із подальшим виведенням врослого краю нігтя й зрізуванням або спилюванням його. Одним з основних постулатів медицини є «не нашкодь». Важко уявити, як людина, яка з кожним кроком терпить нестерпний біль, сама собі ще згодиться посилити його. Таке лікування швидше нагадує тортури, які рекомендують регулярно повторювати. Зрізування врослого краю нігтя не тільки не приносить полегшення, а навпаки – погіршує стан хворого, оскільки за тимчасовим полегшенням настає посилення деструктивних процесів із приєднанням вторинної інфекції.

Інша сумнівна порада – розпарювання нігтя з наступним підкладанням під його врослий край м’якого валика. Логіка в такій пораді присутня, адже ці дії спрямовані на звільнення врослого краю з-під тканин бічного валика, проте практика показує інше. Під час спроби завести ватний валик під ніготь виникає відрив пластинки, утворюється нова рана, ніготь так і не вдається вивести, оскільки вростання відбувається дуже глибоко та при цьому врослий край зазвичай є клиноподібним, зазубреним, що заважає завести валик. Біль від такої процедури нестерпний. Надалі, якщо хворому самостійно вдається завести валик під ніготь, процеси деструкції лише посилюються, оскільки він є стороннім тілом, яке лише збільшує тиск на м’які тканини бічного валика, спричинюючи прогресування ішемії та некрозу із закономірним приєднанням вторинної інфекції.

Є ще один спосіб лікування врослого нігтя. Про нього часто можна почути навіть від спеціалістів хірургічного профілю. Пропонують просто розрізати ніготь посередині, але не на всю товщину пластини, або вирізати із центральної частини невеликий клин. Цей спосіб базується на необґрунтованому переконанні, що врослий ніготь розростається з боків, і, вирізавши шматочок із середини, звільняється місце, куди б ніготь міг зімкнутися. Це помилка. Ніготь завжди росте в одному напрямку, і така процедура не тільки не має сенсу, але може ще й додати проблем у майбутньому.

Щоб не довелося вирізати ніготь, не допускайте розвитку вростання нігтя. Відразу звертайтеся до спеціаліста-подолога

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.