Як стригти нігті на ногах

Обрізанню нігтів на ногах необхідно приділяти особливу увагу, адже саме вони найбільше схильні до вростання. Цьому сприяють тісне або незручне взуття, грибкові ураження, травми пальців. При проведенні даної процедури необхідно заздалегідь приготувати спеціальні манікюрні інструменти, а також рушник і ємність з теплою водою.

  • Спочатку слід приготуватися до процесу, тобто продезинфікувати всі приналежності, роблячи це ретельно. Застосовувати найкраще медичний спирт. Робити це необхідно, щоб не занести якусь інфекцію і захистити свої ніжки від появи грибка.
  • Нігтики на ногах в рази товщі, ніж на пальцях рук. Отже, варто розпарити їх перед обробкою. Для цього ніжки опускають у теплу воду з додаванням рідкого мила, морської солі, соди, лимонного соку або лікувальних трав.
  • Потім необхідно ретельно витерти  їх рушником і зрізати  надлишки нігтів.

Можна робити це, використовуючи манікюрні ножиці, комусь зручніше буде працювати кусачками. По можливості слід підстригати нігтьові пластинки по рівній прямій лінії, уникаючи будь-яких заокруглень. Буває, що у деяких людей форма нігтів просто не дозволяє зробити такий зріз. В такому випадку необхідно обрізати ніготь прямо по кромці, за його природною формою. Також не рекомендується стригти нігті занадто глибоко (залишають близько 1 мм.), а тим більше з боку.

Обрізати слід від одного краю до іншого невеликими поступальними рухами. Після обрізання слід акуратно обробити краї пилкою. Рівні нігтики не зіпсують шкарпетки або колготи. Завершальним етапом стане змазування стоп з нігтями кремом. Краще вибирати для цього жирний крем, щоб ніжки стали гладкими, з м’якою шкірою.

Якщо дотримуватися цих правил, Ви ніколи не дізнаєтеся і не відчуєте на собі, що таке врослий ніготь на великому пальці. Але, якщо все-таки Ви підозрюєте, що ніготь почав вростати – відразу ж зверніться до спеціаліста-подолога.

Пам’ятайте, всі проблеми, навіть найнезначніші, можна вирішити. Головне, звертайте увагу на будь-які зміни в організмі, на своє самопочуття!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.