Подологія

Подологія (з грец. «podos» – стопа, «logos» – вчення) – це наука про стопу, яка вивчає захворювання нігтів, шкіри стоп і гіперфункції потових залоз.

Подологія є злиттям медицини та косметології.

Подолог – це фахівець, який проводить діагностику та профілактику захворювань шкіри і нігтів на ногах (здійснює медичний педикюр, усунення тріщин на п’ятах, видалення натоптишів, мозолів і бородавок, а також допомагає усунути грибок нігтів і врослі нігті), має знання щодо реалізації методик, спрямованих на протезування нігтьових пластин.

Крім того, тільки подолог зможе дати професійні рекомендації щодо правильного догляду за нижніми кінцівками

Завдання подолога – виявити патологічні зміни на ранніх стадіях і здійснити обробку стопи відповідно до встановленого діагнозу.

Часто буває так, що люди страждають від хвороб стоп протягом усього життя, вважаючи наявний дискомфорт варіантом норми.

Мозолі на стопах, як правило, виникають від тертя або надмірного тиску. Сучасні методики дозволяють усувати мозолі будь-яких різновидів і зберегти ваші стопи здоровими.

Причиною врослого нігтя (оніхокріптоз) – однієї з найпоширеніших проблем, пов’язаних зі здоров’ям стоп є носіння тісного взуття, неправильний педикюр, плоскостопість, травми. Нігтьова пластина може вростати в навколишні тканини. При вростання нігтя зростає ризик інфікування ураженої ділянки, виникає сильний біль, нігтьовий валик може кровоточити. Подолог допоможе швидко і безболісно усунути вростання нігтя за допомогою спеціально підібраної скоби. Скоби – це сучасний спосіб корекції врослого нігтя, безболісна та ефективна процедура, чудова альтернатива хірургічному втручанню.

Грибок нігтів (оніхомікоз) викликають дріжджоподібні гриби – дерматофіти, іноді – цвілеві гриби. Нігтьова пластина втрачає блиск, змінює колір, стає жовто-коричневою, ніготь стає товщим, під ним накопичуються рогові маси, нігтьова пластина розшаровується та руйнується. В будь-якому випадку, оніхомікоз вимагає медикаментозного лікування, самостійно він не проходить і, якщо вчасно не почати курс лікування, нігті будуть заражатися один за одним. Для лікування грибка стоп і нігтів використовує спеціальні зовнішні або системні протигрибкові засоби та застосовуються ефективні сучасні методики.

Гіпергідроз – поява вологи, неприємного запаху, а також свербіж, подразнення Під гіпергідрозом слід розуміти зайву пітливість ніг, коли піт виділяється занадто рясно. Таку проблему лікують ін’єкціями Диспорту і домашніми засобами по догляду.

Гіперкератозом називається надмірне ороговіння і потовщення шкіри на стопі, омозолення (від грец. hyper – багато, keratosis – утворення кератину). Виникає він внаслідок ряду причин – це можуть бути захворювання, що викликають порушення кровообігу та трофіки тканин (цукровий діабет, псоріаз, іхтіоз), а також при носінні тісного взуття, після травм і операцій. Своєчасно надана кваліфікована допомога може повністю усунути це явище.

Усунення ускладнень цукрового діабету, які часто виявляються саме в області стоп є важливим напрямком діяльності подолога. Такі пацієнти втрачають чутливість стопи, шкіра на ногах починає грубіти, між пальцями і на п’ятах формуються глибокі тріщини, їм не можна проводити звичайний педикюр, а лише професійний апаратний педикюр у виконанні подолога з мінімальними ризиками для здоров’я хворого.

Це далеко не повний спектр захворювань, при яких вам може знадобитися допомога подолога.

Результат процедур подарує радість, а ваші ніжки будуть вам вдячні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.