fbpx

Як не натерти мозолі під час заняття спортом, та як вибрати правильне взуття.

sportyvne_vzuttya_vybir

Кілька порад для тих, хто захоплюється спортом та професійних спортсменів від американських фахівців, наведених в книзі «Секрети гомілковостопного суглоба та стопи».

Основна причина появи мозолів – сильне тертя між стопою і взуттям спортсмена. Тому основний спосіб профілактики мозолів – це зниження тертя, радять фахівці. Хоча будемо реалістами: мозолі стоп в спорті є серйозною проблемою, і такий спосіб профілактики не завжди ефективний.

Якщо у спортсмена погано підібране взуття, то тертя об нього буде особливо великим. Основні правила підбору взуття наступні: підошва повинна бути довше стопи спортсмена на ширину великого пальця руки (при цьому спортсмен знаходиться в положенні стоячи, надіті шкарпетки); рівень вигину підошви повинен збігатися з плюснефаланговими суглобами стопи.

Крім того, важливим заходом профілактики мозолів є підтримка сухого стану стопи, тому важливо підібрати шкарпетки, які добре вбирають вологу. Під час тривалих тренувань і змагань рекомендується час від часу міняти шкарпетки і взуття, даючи попередньої парі добре просохнути.

Іноді мозолі утворюються в типових місцях після навантаження певної тривалості та інтенсивності. В цьому випадку спортсмен перед тим, як надіти шкарпетки, повинен змастити передбачуване місце утворення мозолі товстим шаром вазеліну, радять американські фахівці.

sportyvne_vzuttya_vybir

Ми поцікавились у Івана Попудіна, чи доводилося йому в роботі стикатися з проблемами стопи після посилених фізичних навантажень або неправильно підібраного взуття.

  • У нашу еру боротьби із зайвими калоріями і прагнення до ідеальних пропорцій тіла фізичні навантаження і спорт є обов’язковою умовою успіху поряд з правильним харчуванням. А спортивне взуття – незамінний атрибут цього культу! Незважаючи на те, що при виробництві такого взуття використовуються найбільш інноваційні технології, досить регулярно я стикаюся в своїй практиці з наслідками неправильно підібраного спортивного взуття. Наслідки – це і піднігтьові гематоми, і лопнувші в декількох місцях нігтьові пластини (найчастіше на великому пальці), мозолі на тильній стороні суглобів пальців, попрілості і тріщини в міжпальцевих проміжках.

На мій погляд, можна уникнути подібних проблем, дотримуючись кількох простих правил:

  • Як тільки ви визначилися, яким видам тренувань віддаєте перевагу, придбайте відповідні до цього моделі взуття. Для бігу – одні кросівки, для тренажерного залу – інші.
  • Вибирайте саме ваш розмір взуття! Найкраще вирушати за покупкою ближче до вечора, коли з’являється невелика пообідня набряклість. Пам’ятайте: при збільшених навантаженнях на організм збільшиться обсяг ноги через приплив крові. Не варто брати занадто вільну пару – стопа буде ковзати і тертися об внутрішню поверхню кросівок, що призведе до утворення натертостей, які згодом перетворяться на мозолі і натоптиші.
  • Устілка повинна бути знімною, щоб можна було при бажанні вставити ортопедичну або спортивну устілки.
  • Хоча сучасне верхнє покриття взуття не перешкоджає виведенню вологи, регулярно просушуйте взуття, а також використовуйте спеціальну пудру або абсорбент, щоб прибрати надлишки вологи.
  • Для бігу використовуйте бігові кросівки, бо в них в задній частині підошви є спеціальні вставки у вигляді підкови, щоб краще зафіксувати кістку п’яти при різних видах бігових навантаженнях і знизити тим самим травму голіностопа.
  • Для посилення ефекту, або якщо у вас не бігові кросівки, а взуття наприклад для тренажерного залу, потрібно використовувати спеціальні шпори вкладиші або устілки.
  • Також не намагайтеся максимально туго шнурувати взуття, адже крім безлічі кровоносних судин і зв’язок, ви передавлюєте нервові закінчення, що може призвести до розвитку тунельного синдрому – ущемлення нервів, а також до ішемії кінцівок. Ви відчуваєте оніміння? Значить, взуття зашнуроване невірно. В ідеалі шнурівка повинна бути зміщена ближче до внутрішньої частини стопи. Намагайтеся знайти саме таке взуття.
  • Якщо ви відчуваєте, що п’ята вже не фіксується, а стопа ковзає у взутті при навантаженнях, це вірна ознака того, що пора придбати нову пару!
  • Під час виконання вправ дізнайтеся у тренера, яким має бути правильне положення стоп.
  • Завжди надягайте шкарпетки, найкраще бавовняні.
(Оригінал статті)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.