Лікування врослого нігтя

Врослий ніготь («оніхокріптоз») – це запально-гнійне захворювання, пов’язане з вростанням нігтьової пластинки в бокову частину нігтьового валика, частіше з однієї, рідше з двох сторін. Найчастіше ніготь вростає на великому пальці ноги, проте іноді це відбувається і з нігтями на інших пальцях. Найбільш часто вростання нігтів зустрічається у хворих підліткового віку і вагітних жінок. Цей патологічний процес супроводжується больовими відчуттями.

Спостерігається запаленням м’яких тканин, а саме почервоніння та набряк нігтьового валика. Палець з врослим нігтем збільшується в розмірі, що заважає ходьбі (хворий починає шкутильгати), стає важко носити своє звичайне взуття.

При прогресуванні процесу можливе підвищення температури, з’являються гнійні виділення, рана збільшується  і починає кровоточити, нігтьова пластинка стає тьмяною і потовщеною.

Особливо небезпечні ці стани для людей, що страждають на цукровий діабет і мають порушення кровообігу в ногах, оскільки зараження без лікування може призвести  до розвитку гангрени великого пальця.

Гострі явища можуть через якийсь час зникнути, замість цього розвивається хронічний уповільнений процес, при якому болі зменшуються, а тканини грубшають. Для хронічного процесу характерним є рецидивний перебіг – описані симптоми періодично з’являються, потім зникають.

Перед тим як лікувати врослий ніготь на нозі слід з’ясувати точну причину його вростання.

Причинами вростання нігтя можуть бути:

 • неправильно виконаний педикюр (дуже глибоке підрізання нігтя близько країв). Нігтям необхідно надавати квадратної форми, ледь закруглюючи кінчики;
 • плоскостопість;
 • грибкові ураження;
 • спадковість(вроджена схильність до надмірного росту м’яких тканин у піднігтьовій подушці);
 • механічна травма пальця у ділянці нігтьової пластини та відмороження;
 • викривлення пальців на нозі;
 • різні види деформації нігтя (наприклад «пінцетний ніготь»);
 • гіпергідроз стоп;
 • псоріаз;
 • зайва вага;
 • носіння вузького взуття (особливо в поєднанні з високими підборами);
 • заняття деякими видами спорту.

Причинами врослого нігтя можуть стати також такі хвороби як цукровий діабет, варикозне розширення вен і серцево-судинні захворювання.

Врослі нігті – неприємна недуга, адже заважає вільно рухатися, а процес лікування тривалий і вимагає терпіння

Дуже часто врослий ніготь вважають естетичною проблемою – некрасиво, незручно. Але якщо не приділяти цій проблемі належної уваги, вона може закінчитися ускладненнями серйозного медичного характеру.

Метод лікування залежить від ступеня вростання нігтьової пластини в м’які тканини та стадії запального процесу. Лікують патологію консервативним і хірургічним методом.

На початковій стадії хвороби рекомендують застосовувати щоденні ванночки:

 • на основі ромашки – 60 г рослини на 1 л води. Трава настоюється півгодини, процедура триває 30 хв. Щоб зменшити біль, прикладають шматок марлі;
 • сольовий розчин – 60 г солі на 1 л води. Час процедури – до 20 хв. Після використання ванночки знімається набряклість, біль, запалення;
 • з харчовою содою – 30 г продукту на 3 л води. Час процедури – півгодини. Харчова сода підсушує шкіру, зменшуючи біль, набряк.

Консервативне лікування можливе на першій стадії врослого нігтя. Це лікування тривале, полягає у виведенні кута нігтя з-під нігтьового валика за допомогою ватних турунд, спеціальних пластикових трубочок або виправлення форми нігтя методом ортоніксії. При цьому спеціальні скобки або пластини закріплюють на нігтеві таким чином, що підіймають його краї. Завдяки цьому ніготь не втискається у м’які тканини, біль та запалення ліквідовуються. Протягом всього курсу лікування потрібно носити широке, вільне взуття, обмежувати фізичні навантаження.

Радикальний метод лікування – це видалення нігтьової пластини чи її фрагмента (в подальшому потребує професійного нагляду подологом на всьому етапі відростання нігтя):

 • хірургічним інструментарієм;
 • шляхом коагулювання матриці нігтя електричним струмом заданої сили;
 • методикою апаратрадіочастотної хірургії;
 • лазерним променем.

Втручання в зону росту нігтя досить часто дає небажані рецидиви

Якщо вчасно звернутися за допомогою до подолога, можна виправити форму нігтя консервативними (нехірургічними) методами Сертифікований подолог – це фахівець, який допомагає тим, у кого є проблеми з нігтями або стопами, як наприклад, врослий ніготь, щоб уникнути зустрічі з хірургом.

Корегуйте плоскостопість за допомогою взуття.

Носіть тільки зручне взуття.

Слідкуйте за чистотою нігтів і вчасно їх підстригайте.

Правильно підстригайте нігті: залишайте 1-2 мм відрослого нігтя.

У жодному разі не обрізайте кути нігтів великих пальців.

Щойно ви запідозрили грибок нігтів, одразу ж його лікуєте, не зволікайте з візитом до лікаря.

Бережіть пальці від травм.

При перших ознаках вростання звертайтеся до подолога, не намагайтеся вирішити цю проблему самостійно.

Зустріч з подологом подарує ніжкам бажану красу, а ході– дивовижну легкість!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.